Velikost prstenu

Jak změřit velikost prstenu

Přemýšlíte o koupi našeho lebkového prseteni a nevíte si rady s velikostí? Zde Vám poradíme jak vybrat správnou velikost pro Vás či pro Vaši drahou polovičku.

Způsob měření 

1. ření z pohodlí Vašeho - pomocí jiného prstenu

Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob je změřit si průměr prstenu, o kterém víte, že Vám padne a s jeho velikostí jste spokojeni. Stačí tedy změřit vnitřní průměr prstenu, a pak už je jen třeba zjistit v naší tabulce velikostí, které číslo má Váš průměr. Tabulku velikostí najdete na konci této stránky.

 

 

2. Měření z pohodlí Vašeho - pomocí provázku

Pokud ještě nemáte žádný správně padnoucí prsten, je zde způsob měření pomocí provázku. Lze použít jakýkoliv provázek, stuhu či proužek papíru. Základ je provázek omotát okolo prstu, na kterém se lebka bude dobře vyjímat. Pořádně utáhnout a označit místo kde se provázek protíná. Poté přiložte označený kus k pravítku a tím zjistíte průměr Vašeho prstu. Těď se už stačí jen kouknout do tabulky velikostí na konci této stránky a je hotovo. 

 

 

3. Návštěva klenotnictví 

Nejpřesnější způsob je návštěva klenotnictví ve Vašem blízkém okolí, kde používají speciální kroužky či měřáky, podle kterých se Vaše velikost jednoduše zjistí. Se zjištěným obvodem či přůměrem je už pak snadné najít, v naší talbulce níže, tu správnou velikost.

 

 

 

Tabulka velikostí

 

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení